آموزش 0 تا 100 html

آموزش html مقدمه جلسه 0

تاریخ آخرین بروز رسانی : 1399/11/18

حجم فایل : 0

هزینه این آموزش در بهیم : رایگان

با سلام  امروز با آموزش HTML مقدمه جلسه 0 در خدمت شما هستیم. اولین سوال اچ تی ام ال چیست ؟ HTML یک زبان شانه گذاری است که در طراحی سایت کاربرد بسیار فراوانی دارد. و تقریبا هیچ سایتی در سطح اینترنت نمیبینید که از صفخات آن از این ساختار استفاده نشده باشد.با اچ تی ام ال صفحات استاتیک را میسازید  و به وسیله آن میتوان  عکس ، فیلم ،موزیک ، پاراگراف ، جدول و … در صفحه سفید و خالی وبسایتان قرار دهید. HTML مخفف عبارت Hyper Text Markup Language به معنی زبان نشانه گذاری ابر متن است.
  • استاتیک (Static)

    سایت هایی که متن ، تصاویر ، صوت و … طراحی شده ی آن بدون تغییر و تعامل با کاربر هستند و  برای تغییرات در آن باید کل کد های شما اعمال شود.
  • داینامیک (Dynamic)

    سایت هایی که در حال تعامل با کاربر هستند اطلاعاتی دریافت میکنند و نسبت به اطلاعات پاسخ ارسال میکنند. و همیشه با کاربر در تعامل هستند.
 

آیا HTML یک زبان برنامه نویسی است؟

دقت داشته باشید که کلمه زبان برنامه نویسی شمارا که اول راه هستید به اشتباه نندازد چون HTML  زبان نشانه گذاری هست و زبان برنامه نویسی نیست. زبان برنامه نویسی باید دارای مقادیر تعریفی داینامیک باشد و زبان نشانه گذاری HTML از این محبت بی بهره مانده. اما دلیل بر کمی و کاستی آن نیست و همان طور که اول آموزش نیز اشاره شد تقریبا هیچ سایتی را نمیبینید که در آن HTML استفاده نکرده باشد.

ساختار صفحات HTML 

HTML با یک ساختار خیلی ساده به نام تگ ها و خاصیت ها استفاده میکند. مثال: برای تهیه یک پاراگراف از تگ p استفاده می‌کنیم.
<p>این یک پاراگراف تست در بهیم است </p>

در بالا با استفاده از تگ باز و بسته p ، عبارتی را نوشتیم که خروجی آن را در تصویر بالا مشاهده می‌کنید.

مطالب مشابه بخش آموزش