ثبت دامنه اولین قدم طراحی سایت

ثبت دامنه اولین قدم طراحی سایت

سوال اول این است که دامنه یا دامین چیست؟ و سوال بعدی چرا ثبت دامنه اولین قدم طراحی سایت است؟

خرید و ثبت دامین یا دامنه، اولین قدم برای راه‌اندازی یک کسب و کار آنلاین و  داشتن یک سایت است.

دامنه چیست؟

دامنه در حقیقت همان نام سایت شما در دنیای اینترنت است. از نام دامنه برای پیدا کردن سرورهای هاستیگ شما بر روی اینترنت استفاده می‌شود.  نام دامین، در واقع اشاره به آی‌پی سرور وب سایت دارد تا بدین ترتیب بتوان سایت را از روی هاست شما لود کند.

خرید دامنه یا دامین

خرید دامنه یا دامین به معنی این نیست که دامین خریداری شده همیشه برای شما است. در واقع خرید دامنه به معنی است که شما به صورت موقت برای بازه زمانی مشخص مثلا یک ساله یا مثلا ۵ ساله صاحب امتیاز آن دامین یا دامنه هستید و هر دوره باید آن را تمدید کرد. و این عمل در شرکت های هاستینگ و نمایندگان خرید دامنه انجام شود.

نکات خرید دامنه یا دامین

هنگام خرید دامنه، باید توجه داشته باشید که نام شما دارای املای درستی باشد، متناسب با کسب‌و‌کار شما باشدو کوتاه باشد و به خاطر سپردن آن راحت باشد. وگرنه حتما در آینده با مشکل مواجه خواهید شد.

نکته دیگر این است که سعی بر این باشد  که اگر میشود نام‌های مشابه با آن را نیز خریداری کنید. این کار باعث می‌شود افراد دیگر نتوانند با نام دامنه‌ای مشابه با نام شما، کسب‌و‌کار مشابهی را راه‌اندازی کنند و از دید دیگر اگر مشتری نام را با املای مشابه وارد کرد با شما هستید که کاربر را جذب میکنید.

نکته دیگر که قابل توجه است شما نیز در هنگام خرید دامین. باید دقت داشته باشید نامی را انتخاب نکنید که مشابه با سایت های بسیار مشهور و یا مشابه باشد چون کار خودشماست که سخت میشود.

می‌توانید بر اساس نوع کسب و کاری که قرار است راه اندازی شود، در اینترنت جستجو کنید و نام‌های مورد علاقه خود را لیست کنید و از آن انتخاب کنید.

مشورت کردن نیز فراموش نشود.

 

مطالب مشابه