وردپرس چیست و چه کاربردی دارد؟

وردپرس چیست

امروز هر شخصی نیاز به سایت را احساس میکنم با کمی جستجو در اینترنت حتما به مدیریت محتوای وردپرس میرسد. اما وردپرس چیست و چه کاربردی دارد؟ چطور روی هاست نصب می شود و اصلا آن را چگونه تهیه کنیم؟

این چند سوال این مقاله امروز است.

وردپرس چیست و چه کاربردی دارد؟

با وردپرس می توان یک سایت با موضوعات فروشگاهی، خبری، شرکتی، موزیک و… بدون هیچ محدودیتی راه اندازی کرد. یک سیستم مدیریت محتوای سایت ساز که با استفاده از آن قادر خواهید بود تا هرنوع سایت با هر نوع طراحی و رابطه ای و کاربردی را داشته باشید کنید. وردپرس به صورت رایگان و متن باز می باشد که به معنی این است که اگر  برنامه نویسی بلد باشید میتوانید تا هر نوع شخصی سازی بر روی وردپرس انجام داده و سایت دلخواه خود را با استفاده از آن  طراحی و پیاده سازی کنید. وردپرس با استفاده از زبان برنامه نویسی PHP ساخته شده و توسط Mysql پشتیبانی می شود.

نصب و راه اندازی وردپرس برروی هاست های لینوکس انجام میشود و بسیار راحت این عمل انجام میشود به صورتی که نصب وردپرس روی هاست خود کمتر از 10 دقیقه از شما زمان میبرد و به سادگی شاید یک جابجایی فایل باشد.

اما به این نکته توجه داشته باشید برای راه اندازی یک سایت حرفه ای نیاز به برنامه نویسی و تخصص در این زمینه دارید.وردپرس ابزاری است که شما باید کار کردن با این ابزار را فرا بگیرید و گرنه راه اندازی سایت به تنهایی چیزی شبیه به یک وبلاگ را در اختیار شما قرار خواهد داد.

در مقالات آینده بیشتر در این موضوع صحبت خواهیم کرد.

مطالب قبلی سایت که پیشنهاد مطالعه آن را به شما میدهم:

عدم استفاده از هاست رایگان

ثبت دامنه اولین قدم طراحی سایت

انواع پسوند دامنه

چطور طراح سایت شویم؟

 

مطالب مشابه